Evcil Hayvan Sigortası ile Dostlarımızın Sağlığı artık Güvence Altında!

13/06/2022

Evcil Hayvan Sigortası ile Dostlarımızın Sağlığı da artık Güvence Altında!


Değerli Yabancı Sağlık Sigortası Müşterilerimiz, Bu yazımız ile günümüzde artık ailemizin bir parçası olan evcil canlarımız hakkında olacak. Evimizi, yaşam alanlarımızı onlarla paylaşırken, hayatımızın her alanında yerlerini fazlası ile çoktan almaya devam ediyorlar ve etmeye de devam edecekler Aynı evi paylaştığımız evcil dostlarımızın da rutin sağlık kontrolleri ve süreçleri söz konusu. Neşeli Pati Dostlarımız ile yaşarken bizim de dikkat etmemiz gereken konular var. Ne kadar çok sevsek de evcil dostlarımızın bize karşı bazı riskleri, tehlikeleri barındırıyorlar. 

Evcil dostlarımıza da sağlık sigortası yaptırarak tedavi masraflarını güvence altına alabiliyoruz. Şu anda sadece Kedi veya Köpekler acil bir hastalık ya da kaza geçirdiğinde meydana gelen tedavi harcamalarını “Evcil Hayvan Sigortaları” ile karşılayabiliyoruz. Pati sigortası, pet sigortası ya da evcil hayvan sağlık sigortası olarak ifade edilen evcil hayvan sigortalarının temel amacı ise dostlarımızın veterinerdeki sağlık masraflarını karşılamak olarak tanımlanabilir. Bu güvencelerin bize sağladığı bir diğer imkan ise, anlaşmalı veterinerlerde kaliteli bir hizmet ve hizmet bedellerinin de standart hale gelmesi olarak söyleyebiliriz.

Acil tedavi masraflarına ek olarak; Ücretsiz muayene, Temel Bakım, Temizlik, Ücretsiz Tırnak Kesimi, Mikroçip takılması hizmetinde ve Köpek eğitim hizmetinde %10-20 oranlarında indirimler gibi ek teminatlarıyla da Evcil Hayvan Sigortalarının bir çok artı özelliği bulunuyor.

Biraz da detay bilgi paylaşalım.


Evcil Hayvan / Pati Sigortalarının Amacı Nedir?

Evcil Hayvan / Pati Sigortaları, kedi veya köpeğimizin acil hastalık ve kaza durumlarında anlaşmalı veteriner kliniklerinde sağlık masraflarını karşılayan yeni bir sigorta türüdür. Acil ve/veya yatarak tedavi gerektiren koşullarda bekleme süresi olmadan can dostlarımızın tahlil/tetkik, ilaç ve ameliyat masraflarını karşılar. Yani biz bu durumlarda herhangi bir ödeme yapmadan hizmeti koşulsuz alabiliyoruz. Bu sigortalar sayesinde, öngöremediğimiz evcil dostumuzun acil durumlarında, veteriner maliyetlerini düşünmeden, tedaviyi ertelemeden hızlıca hizmet alabilmekteyiz.


Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar, Kapsam ve Şartları Nelerdir?

Evcil Hayvan Sigortası’nın teminatları sigorta şirketlerine göre ufak da olsa farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple evcil dostumuzun poliçesini satın alırken ana teminatları ve koşulları dikkatlice okumak gerekiyor. Bu noktada sadece teminatlara değil, özellikle anlaşmalı network ağı yaygınlığı ve kalitesi de karar alırken önemli bir başlık olarak değerlendirilmedir.

Pati sigortalarında temel amaç ana teminatlarla acil durumları güvence altında almaktır. Acil müdahale gerektiren kaza ve hastalık durumlarında masrafların tamamı anlaşmalı veteriner network dahilinde karşılanır. Rutin kontroller, muayene, temizlik vs. işlemlerde ise sigorta şirketleri tarafından genellikle karşılanmaz.

Pati Sigortaları Acil durumlar seçeneğinin dışında her sigorta şirketinin sunduğu ek teminatlar, hediyeler ve asistans hizmetleri de vardır.


Evcill Hayvan Sigortaları Ana Teminatları

Acil Tedavi :   Trafik Kazası, Yüksekten Düşme, Yabancı Cisim Yutma, Isı Çarpması, Zehirlenme, Yanma/Yanık, Böcek Sokması, Elektrik Çarpması, Boğulma, Kavga, Kesik ve Cisim Batması, Donma, Göz Yaralanması acil durumları nedeniyle maruz kalacağı acil tedavi gerektiren durumlarda sağlık harcamaları karşılanır.

     Bu teminat tutarı; 5.000 tl den 10.000 tl’ye kadar farklılıklar gösterebilmektedir.

3. Sahıs Mali Sorumluluk: Evcil hayvanın, üçüncü şahıslara vereceği maddi ve bedeni zararlar

Kayıp İlanı ve Ödül:   Evcil hayvanın kaybolmasına bağlı kayıp ilanı ve ödül masrafları


Bazı Ek Teminatlar ise;

Evcil Hayvan / Pati Sigortalarında ek teminatlar genelde yılda bir kez ücretsiz kullanılabilen ya da belirli limit ve yüzdelerle ödeme ile satın aldığımız hizmetler olarak aşağıdaki gibidir.

•   Veteriner hekim muayenesi

•   Göz, tırnak, kulak temizliği ve bakımı

•   Mikroçip takılma işlemi için indirimli ödeme olanakları

•   Köpek eğitim hizmetinde indirimli ödeme olanakları

•   Kedi veya köpeğinizi yanınızda götüremediğiniz durumlar için pansiyon ve konaklama hizmetlerinde indirimli ödeme seçenekleri

•   Pet ürünlerinde indirim olanakları


Hangi Evcil Hayvanlar için Sigorta Yaptırabilirsiniz?

Kedi ve köpek dostlarımız için Evcil Hayvan /Pati Sigortası yaptırabiliriz. Bu açıdan da pati sigortası; kedi sigortası, köpek sigortası şeklinde de adlandırılır. Genel olarak 6 aydan büyük 10 yaşından küçük evcil hayvanlarımız kapsam altına alınabilmektedir.

Her koşulda 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda satışı, bakımı, üretilmesi yasak olan hayvan cinsleri de Evcil Hayvan Sigortası kapsamı dışındadır.


Anlaşmalı Veteriner Klinikleri Network Önemi!

Pati Sigortaları, doğal olarak her veteriner kliniğinde geçerli değildir. Evcil Hayvan Sigortası sadece sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu veteriner klinklerinde geçerlidir. Bu sebeple sigorta şirketlerinin ürün sayfalarında anlaşmalı veteriner klinikleri listelerini inceleyerek satın almak kararını daha sağlıklı verebilirsiniz.


Evcil Hayvan / Pati Sigortası Fiyatları

Evcil hayvan sigortası primleri, satın aldığınız ürüne ve sigorta şirketine göre değişmektedir. Poliçelerin teminat limitleri, ek hizmetlerin kapsamı ürünlerin fiyatlarını belirlemektedir. Evcil hayvan sağlık sigortası fiyat tekliflerini genellikle ya bir acenteyi ziyaret ederek veya ilgili sigorta şirketlerinin müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebiliyoruz.


Evcil Hayvan Sigortası Yapan Şirketler Hangileridir?

Pet sigortası yapan şirketleri;

•   Anadolu sigorta Patim Güvende Sigortası

•   Aksigorta Pati Sigortası

•   Magdeburger Can Dostum Sigortası

•   Zurich Sigorta Neşeli Patiler Sigortası

•   Allianz Sevgili Dostum Sigortası


Sigortapati.com, Sadece minik dostlarımız için online sigorta sunmak üzere kuruldu. Sigortapati.com güvencesi ile sunulan Pati Sigortaları ile evcil hayvanlarınızın başına gelebilecek her türlü sağlık probleminde anlaşmalı veteriner hekim ağından, geniş teminat kapsamından en uygun fiyatlar ile yararlanabilirsiniz. Sigortapati.com web sitesini ziyaret ederek maksimum 2-3 dakika içinde tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini görüp online olarak anında pati sigortanızı satın alabilirsiniz.

 

Saygılarımızla

E-İkamet Sigorta Ekibi   

 

Önemli Not; Bütün ikamet işlemlerinizi Türkiye Cumhuriyeti’nin resmî web sitesi olan https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresinden bizzat kendiniz gerçekleştirin. Üçüncü kişilerle ve aracılarla kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan sakınınız. İkamet başvurunuzu bu site dışında kesinlikle yapmayınız. 

 


kedi sağlık sigortası, pati sigortası, mapfre evcil hayvan sigortası, patim güvende anadolu sigorta, allianz evcil hayvan sigortası, zurich sigorta hayvan sigortası, köpek tuvalet eğitimi, kedi sağlık sigortası fiyatları, anadolu sigorta pati kedi sigortası, anadolu sigorta pet sigortasıa, nadolu sigorta kedi sigortası, evcil hayvan sigortası yapan şirketler, evcil hayvan sigortası fiyatları, axa evcil hayvan sigortası, pati sigortası anadolu sigorta, anadolu sigorta köpek sigortası, aksigorta evcil hayvan sigortası, köpek sağlık sigortası, pet sağlık sigortası, anadolu sigorta evcil hayvan sigortası, anadolu pati sigortası, anadolu sigorta patim güvende, pet sigorta, evcil hayvan sağlık sigortası, zurich sigorta, evcil hayvan köpek sigortası, patim güvende, sigorta köpeklere sağlık sigortası, evcil hayvan sigortası, evcil hayvan sağlık sigortası fiyatları, anadolu sigorta pati sigortası


Image

Online Ödeme, Anında Poliçe!

Yabancı Sağlık Sigortası Türkiye'nin İlk ve Tek Online Satış Web Sitesi Hemen Satın Al
Seçiniz