Yabancı Sağlık Sigortası Faydaları Nelerdir 2024

Önemli Uyarı: Açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlı olup, güncel ve detaylı bilgilere e-ikamet.goc.gov.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

22/12/2023

Sayın Yabancı Sağlık Sigortası müşterilerimiz, Türkiye’de yaşayan yabancı misafirlerin hayatlarını kolaylaştırmak için sigorta ve ikamet süreçleri hakkında öğrendiğimiz yasal bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Web Sitemiz sadece Yabancı Sağlık Sigortası / İkamet İzin Sigortasını sunar. Bu amaç ile kurulmuştur. Bunun dışında hiçbir farklı sigorta ürünü yoktur. Sitemizde ve blog yazılarımız yer alan ikamet izin süreçleri ile ilgili tüm bilgiler kullanıcıları bilgilendirmek amaçlı olup sigortalılarımıza yardımcı olmak için tamamen ücretsiz olarak paylaşılmaktadır.

Bu haftaki blog yazımız ile Yabancı Sağlık Sigortası Faydaları Nelerdir bunları sizlerle paylaşmış olacağız.

Öncelikle İkamet başvurularında özellikle ikamet için geçerli özel sağlık sigortası talep edilmesinin temel sebebi poliçe içeriğinde 16/06/2021 tarih ve 2021/8 sayılı vize ve İkamet İzni taleplerinde yaptırılacak özel sağlık sigortalarına ilişkin genelgede belirlenen asgari teminat yapısına uygundur. İbaresinin yer almasıdır. Bu poliçelerin içerik ve kapsamları tüm sigorta şirketlerinde aynıdır ve değiştirilemez teminatları ve içerikleri Göç İdaresi ve tüm sigorta şirketlerince belirlenmektedir.

Fiyatları normal özel sağlık sigortalarından daha uygun olduğu için ve yabancı misafirlerin Türkiye’de ikamet etmeleri için zorunlu olarak almaları gerektiği için normal sigortalara göre daha uygun fiyatlandırılmaktadır. İkamet için geçerli yabancı sağlık sigortalarının poliçe limitleri aynıdır ve ücretlendirilmesi tüm sigorta şirketleri tarafından benzer orandadır.


Peki Yabancı Sağlık sigortası Faydaları Nelerdir?

1-Yatarak Tedavi Masraflarınız

•       Hastane hizmetleri (ameliyat, ameliyathane, anestezi, ilaç, laboratuvar, vb.)

•       Hastanede kalınan süre içerisinde oda, yatak, yemek masrafları

•       Yatarak tedavi esnasında yapılan tüm tanı amaçlı biyokimya, mikrobiyoloji, patoloji tetkikleri, radyolojik inceleme ve görüntüleme

•       Ameliyat sonrası fizik tedavi

•       Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz

•       24 saatten kısa sureli tıbbi tedaviler (gözlem, müşahede)

•       Bir kaza veya hastalık sonucunda uzuv kaybı olması halinde suni uzuv giderleri

•       Yoğun bakım ünitelerindeki tedaviler

•       Trafik kazası sonucu meydana gelen diş ve burun ile ilgili tedaviler


Tüm anlaşmalı sağlık kurumlarında Yatarak Tedavi Masrafları Limitsiz, anlaşmalı olmayan sağlık kurumlarında ise yıllık 50.000 TL limit ve %20 sigortalı katılım payı ile karşılanmaktadır.


2-Ayakta Tedavi Masraflarınız

•       Doktor muayene

•       Tanı amaçlı incelemeler

•       İlaç

•       Fizik tedavi


Tüm anlaşmalı sağlık kurumlarında Ayakta Tedavi Masrafları yıllık 5.000 TL limit ve %20 sigortalı katılım payı, 

Bekleme Süreleri: Ayakta tedavi teminatları için poliçe süresinin yarısı, yatarak tedavi teminatları için ise 9 aydır.

E-ikametsigorta.com İkamet Sigortalarında lider olan Ankara Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Demir Sigorta ve Gulf Sigorta şirketlerinin Resmi / Online Satış noktasıdır.  

Peki Bu Sigorta Şirketlerinin Anlaşmalı Kurumları Nelerdir?

Türk Nippon Sigorta AŞ: Poliçe Tipi: Sağlığım Sizde Yabancı Uyruklular İçin Sağlık Sigortası 

Türk Nippon Sigorta AŞ : https://imecedestek.com/ContractedOrganizations  

Ankara Anonim Sigorta A.Ş Poliçe Tipi: Yabancılar İçin Eko Sağlık

Ankara Anonim Sigorta A.Ş : https://www.ankarasigorta.com.tr/anlasmali-kurumlar

Demir Hayat Sigorta A.Ş Network :( Silver ÖSS)

Demir Hayat Sigorta A.Ş :https://www.demirsaglik.com.tr/iletisim/anlasmali-kurumlar

Gulf Sigorta A.Ş Network: https://www.gulfsigorta.com.tr/anlasmali-kurumlar/anlasmali-saglik-kuruluslari


E-ikametsigorta.com olarak sunduğumuz Yabancı Sağlık Sigortası içerik ve kapsamlarına ana sayfamızda yer alan https://www.e-ikametsigorta.com/content/health-insurance-for-foreigners link üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-ikametsigorta.com olarak sigorta satın alma süreçleri kadar sigortanızı satın alma sonrası süreçlerinizde de her zaman sizlere destek sağlamaktayız. Müşteri hizmetlerimiz 7 gün, 4 dilde sizlere hizmet vermekten mutluluk duyar.

Bilgi almak ve EN UYGUN fiyatlara sahip olmak için WhatsApp hattımıza yazmayı unutmayın

Saygılarımızla

E-İkamet Sigorta Ekibi

Web Sitesi: https://www.e-ikametsigorta.com/

İletişim: +90 212 355 89 89

WhatsApp: https://wa.me/905304682003

Adres: Nispetiye Mah. Gazi Güçnar Sok. No:4 Kat:4 Ofis No:10 Beşiktaş, İstanbul  


Tags : yabancı özel sağlık sigortası , özel sağlık sigortası yabancılar için, yabancılar için özel sağlık sigortası, ozel sigorta yabancilar için , yabancilar icin ozel saglik sigortasi fiyatlari , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2022 , yabancı özel sağlık sigortası fiyatları , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları , yabancılara özel sağlık sigortası fiyatları , yabancı uyruklu özel sağlık sigortası , allianz yabancı sağlık sigortası , aksigorta yabancılara özel sağlık sigortası , allianz vitamin 2e , allianz yabancı sağlık , allianz yabancı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler , elit yabancılar için özel sağlık sigortası , yabanci uyruklulara ozel saglik sigortasi , yabancilar icin ozel saglik sigortasi , yabancilar için özel sağlık sigortası fiyatları , yabancı uyruklu kişilere özel sağlık sigortası , yabancı uyruklular için özel sağlık sigortası , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2020 , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2021


En yeni blog yazıları için kaydolun ve en iyi teklifleri alın

Teşekkür Ederiz.
Seçiniz