Turistik İkamet Uzatma ile İlgili Önemli Bilgilendirme

Önemli Uyarı: Açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlı olup, güncel ve detaylı bilgilere e-ikamet.goc.gov.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

03/06/2024

Sayın Yabancı Sağlık Sigortası müşterilerimiz, Türkiye’de yaşayan yabancı misafirlerin hayatlarını kolaylaştırmak için sigorta ve ikamet süreçleri hakkında öğrendiğimiz yasal bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Web Sitemiz sadece Yabancı Sağlık Sigortası / İkamet İzin Sigortasını sunar. Bu amaç ile kurulmuştur. Bunun dışında hiçbir farklı sigorta ürünü yoktur. Sitemizde ve blog yazılarımız yer alan ikamet izin süreçleri ile ilgili tüm bilgiler kullanıcıları bilgilendirmek amaçlı olup sigortalılarımıza yardımcı olmak için tamamen ücretsiz olarak paylaşılmaktadır.

Son yıllarda özellikle ikamet süreçleri biraz daha zorlaştı, şu an özellikle Turistlik ikamet uzatmaları ile ilgili edindiğimiz önemli bir bilgilendirmeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Göç idaresi son dönemlerde uzatma başvurularında yabancı misafirlerimize Yükümlülük Belgesi imzalatmaktadır. Peki bu belge nedir?

Bu belge yabancı misafirlerin kişisel bilgileri ve Türkiye’de eşi, çocuğu var ise refakatçısına ait bilgilerin doldurulması talep edilmektedir ve bu belgeyle ayrıca Türkiye’de gerçekten kalış amacını ispatlanmalıdır.

Belge içeriğinde yer alan bilgilendirmeler aşağıdaki gibidir?

Kişi Bilgileri:

Yabancı Kimlik Numarası: 

Adı:

Soyadı:

Uyruk:

Doğum Tarihi:

Var ise;

Refakatindeki Aile Üyeleri Bilgileri:

Yukarıda beyan etmiş olduğum verilerin doğruluğunu kabul etmekte olup, Türkiye’de 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu hükümleri kapsamında talep etmiş olduğum ikamet izninin kalış amaçlarınınım gerekliliğini karşılayacağını

Çalışma amacımın bulunması halinde; ikamet izni aldıktan sonra https://ecalismaizni.csgb.gov.tr/eizin adresinden çalışma iznine başvuracağımı,

Çalışma iznine başvurmam veya talebimin uygun görülmesi halinde, ikamet izni bitim tarihinden itibaren 6 (altı) ay içinde aynı gerekçeyle turizm amaçlı ikamet izni uzatma başvurusunda bulunmam durumunda ; son verilen ikamet izni tarihlerini kapsayan en az 5 aylık süreyi kapsayan asgari ücretin 1,5 katı gelirimi (aile üyelerim için fert başına asgari ücret tutarında ) Türkiye Cumhuriyetinde faaliyet gösteren banka hesabı aracılığıyla ispatlayacağımı, aksi halde başvurumun reddedileceğini kabul ediyorum. 

Yukarıda açıkladığımız form ile aslında temel amaç Türkiye’de çalışan yabancı misafirlerin yasal olarak çalışma iznine başvurması eğer ki sadece Türkiye ‘de turistlik olarak kalacak ise ilk 6 aylık ikametten sonra gerekli koşulları yerine getirmesidir.

Peki ilk 6 aydan sonra yeniden uzatma başvurusunda bulunulduğunda nasıl bir yol izlenmelidir?

Eğer 6 aylık ikamet verildiyse ve yeniden uzatma talebinde bulunacak kişilerin son ikamet izni tarihinden itibaren 5 aylık süreyi kapsayan asgari ücretin 1,5 katı ücreti (şu anda ki güncel rakamlar ise yaklaşık 127.500 TL) Türkiye Cumhuriyeti banka hesabında göstermelidir. Eğer ki aile fertleri var ise her fert başına bir asgari ücret eklenmelidir.

E-ikametsigorta.com, hizmeti sunan bir online satın alma platformudur.. İkamet başvuru sürecinde, tüm bilgi ve tecrübelerimizi ücretsiz olmak kaydı ile sigortalılarımız ile paylaşıyoruz. Bu yönde google müşteri yorumlarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

E-ikametsigorta.com, Sadece ikamet için yabancı sağlık sigortası , Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, kanunlarına uygun Türkiye’nin ilk online web sitesidir. İkamet Sigortanızı güvenle satın alabilirsiniz.

İkamet sigortanızı, Web sitemizden ONLINE, 7 gün / 24 saat olarak 3 adımda hızlı ve çok kolay bir şekilde satın alabilir ve Anında Poliçenize / Poliçe Numaranıza ulaşabilirsiniz.

Web sitemiz zaten bu amaç için kurulmuştur ve sadece 1 sigorta ürünü bulunmaktadır. Bunu görmek için müşterilerimizin Google yorumlarına bakmanızı tavsiye diyoruz. Müşterilerimizin 2.800 üstünde yorumu var.

E-ikametsigorta.com olarak sigorta satın alma süreçleri kadar sigortanızı satın alma sonrası süreçlerinizde de her zaman sizlere destek sağlamaktayız. Müşteri hizmetlerimiz 7 gün, 4 dilde sizlere hizmet vermekten mutluluk duyar.

Bilgi almak ve EN UYGUN fiyatlara sahip olmak için WhatsApp hattımıza yazmayı unutmayın

Saygılarımızla

E-İkamet Sigorta Ekibi

Web Sitesi: https://www.e-ikametsigorta.com/

İletişim: +90 212 355 89 89

WhatsApp: https://wa.me/905304682003

Adres: Nispetiye Mah. Gazi Güçnar Sok. No:4 Kat:4 Ofis No:10 Beşiktaş, İstanbul  


Tags : yabancı özel sağlık sigortası , özel sağlık sigortası yabancılar için, yabancılar için özel sağlık sigortası, ozel sigorta yabancilar için , yabancilar icin ozel saglik sigortasi fiyatlari , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2022 , yabancı özel sağlık sigortası fiyatları , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları , yabancılara özel sağlık sigortası fiyatları , yabancı uyruklu özel sağlık sigortası , allianz yabancı sağlık sigortası , aksigorta yabancılara özel sağlık sigortası , allianz vitamin 2e , allianz yabancı sağlık , allianz yabancı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler , elit yabancılar için özel sağlık sigortası , yabanci uyruklulara ozel saglik sigortasi , yabancilar icin ozel saglik sigortasi , yabancilar için özel sağlık sigortası fiyatları , yabancı uyruklu kişilere özel sağlık sigortası , yabancı uyruklular için özel sağlık sigortası , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2020 , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2021
En yeni blog yazıları için kaydolun ve en iyi teklifleri alın

Teşekkür Ederiz.
Seçiniz