Evde Beslemek İçin İdeal 7 Köpek Cinsi

Önemli Uyarı: Açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlı olup, güncel ve detaylı bilgilere e-ikamet.goc.gov.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

20/12/2021

Evde Beslemek İçin İdeal 7 Köpek Cinsi

Sayın Yabancı Sağlık Sigortası müşterilerimiz, Bu blog yazımız ile büyük şehirlerde ailemizin bir parçası olan can dostlarımızdan bahsedeceğiz. Artık yaşam alanlarımızın küçülmesi ile seçeneklerimizde maalesef ki azaldı. Bu yönde en çok tercih edilen ev dostlarımız köpekler hakkında bilgiler paylaşacağız.

Malta Köpeği

Uzun beyaz tüyleri ile Malta köpek cinsi yaklaşık 2000 yıldır bize eşlik eden köpek türü olarak biliniyor. Tüylerinin dökülmemesi birlikte yaşamı daha kolaylaştırır. Fazlası ile sevgi ve ilgili dolu bir köpek cinsi olan Malta Cinsi, ev sahibinden ayrı kalmaktan ciddi mutsuzluk yaşar. Bu nedenle evde daha çok vakit geçiren, homeofis çalışanlar için daha uygun bir tercih olabilir.

Pag / Mops

Küçük ırk grubundan olan Puglar kare vücut yapıları ve buruşuk yüzleri ile dikkat çekmektedirler. Uysal ve hareketli olan bu köpekler, iyi bir aile köpeği olabilirler. Çok oyuncudurlar. Mops ve Carlin olarak da bilinirler. Ortalama ömürleri 12-15 yıldır. Basık burnu, kırışık yüzü ile bilinen bu köpek cinsi Çin kökenlidir. Yalnız kalmayı pek sevmeyen, sahibi ile birlikte vakit geçirmeyi seven bir türdür. Uyumludur, genellikle özel bir eğitime ihtiyaç duymazlar. Sessiz oluşları pagları apartman yaşamına uygun hale getiren en büyük özellikleridir.

Yorkshire Terrier

Yorkie olarak da bilinen bu köpek cinsi, apartman yaşamına en uygun cinslerden biridir. Küçük oluşları ve egzersizlerini ev içinde de yapabiliyor oluşları işinizi kolaylaştırır. Küçük boyutlarının farkında değil gibi yaşarlar. Her zaman maceraya ve belaya hazırdır. Bu küçük köpek oldukça cesur, enerjik, sadık ve zekidir. Bu cinsin yabancılara yaklaşımında bazen sıkıntılar yaşanabilir. Bu sıkıntı İyi bir eğitim ve erken yaşta sosyalleşme ile kolaylıkla aşılabilmektedir

 

Dakhund / Daksund

Daksund köpeği çocuklarla çok iyi anlaşan ve Apartman yaşamına kolaylıkla uyum gösteren bir türdür. Sosis köpek ismi ile de bilinen Dakhund köpek cinsi, karakteri, görüntüsü ve sevimliliği ile çok iyi bir dosttur.. Kuşa bacakları ve uzun gövdesi nedeni ile sosis köpek ismi ile bilenen Dakhund cinsi köpekler kalabalık av köpeği grubundaki tazıların bir üyesidir. Bu ırk, aslında tilkiler, tavşanlar ve porsuklar başta olmak üzere avlanmak için yetiştirilmiş bir tazı cinsidir.