E-randevu.goc.gov.tr Kısa Dönem İkamet İzni Nasıl Alınır ?

Önemli Uyarı: Açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlı olup, güncel ve detaylı bilgilere e-ikamet.goc.gov.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

02/07/2024

Sayın Yabancı Sağlık Sigortası müşterilerimiz, Türkiye’de yaşayan yabancı misafirlerin hayatlarını kolaylaştırmak için sigorta ve ikamet süreçleri hakkında öğrendiğimiz yasal bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Web Sitemiz sadece Yabancı Sağlık Sigortası / İkamet İzin Sigortasını sunar. Bu amaç ile kurulmuştur. Bunun dışında hiçbir farklı sigorta ürünü yoktur. Sitemizde ve blog yazılarımız yer alan ikamet izin süreçleri ile ilgili tüm bilgiler kullanıcıları bilgilendirmek amaçlı olup sigortalılarımıza yardımcı olmak için tamamen ücretsiz olarak paylaşılmaktadır.

E-randevu.goc.gov.tr Kısa Dönem İkamet İzni Nasıl Alınır ? biraz bundan bahsedeceğiz.

Türkiye’de vize ya da vize muafiyeti süresi içinde bulunan yabancıların ilk defa ikamet izni başvurusu yapabilecekleri başvuru türüdür. Yabancılar, Türkiye’de kalış amacına uygun ikamet izni türünü (Kısa Dönem/Aile/Öğrenci/Uzun Dönem) seçerek başvuruda bulunabilirler. Başvuruların Türkiye’de yasal kalış süresi için tamamlanması gerekmektedir. Geçerli ikamet izni bulunan yabancılar geçiş ya da uzatma başvurusunda bulunabilirler.

İlk Başvuru Nasıl Yapılır inceleyelim .

E-randevu.goc.gov.tr sitesi üzerinden Başvuru Yap butonuna tıklayıp https://e-ikamet.goc.gov.tr/Ikamet/Basvuru/IlkBasvuru adımına geçilir.lk kez ikamete başvuracak kişiler, kural olarak Türkiye’ye giriş yapmadan başvuru yapamazlar.

İlk aşamada https://e-ikamet.goc.gov.tr/ sitesi üzerinden kalış amacına uygun olan ikamet başvuru türünü seçerek başvuru sürecine başlanmalıdır.

Randevu formunun ilk aşamasında aslında ön kayıt formu oluşturulmaktadır ve bu ön kayıt formunda dolduracağınız pasaporta uygun bilgiler bir sonraki adımda doldurmuş olacağını bilgiler ile aynı olmalıdır, bir diğer önemli adım ise ilk aşamada randevu günü beyan edeceğiniz biyometrik fotoğrafın digital ortamda göç idaresi sitesine yüklenmesidir.

Biyometrik fotoğrafın özelliklerine devletimizin resmi web sitesi olan https://www.goc.gov.tr/ikamet-basvurusunda-fotograf-kullanimi-hakkinda yazısından ulaşabilirsiniz.

Ön kayıt formunu doldurduktan sonra seçmiş olduğunuz iletişim tercihinize göre cep telefonu ya da e-mail adresinize gelen doğrulama kodu ile başvurunuzu aktif hale getirebilirsiniz, bu adımda iletişim tercihi olarak cep telefonu seçmenizi öneririz.

Ön kayıt formundan sonraki ilk adımda pasaport üzerinde yazan pasaport düzenleme tarihi ve geçerlilik tarihi ile birlikte sahip olunan ülke bilgileri doldurulmalıdır.

İkinci aşamada ; Türkiye’de ikamet edilecek adresin eksiksiz ve doğru şekilde yazılması gerekmektedir.

Bir sonraki aşamada yer alan eğitim bilgileri alanı zorunlu değildir.

Üçüncü aşamada; Gelir Beyanı bilgileri alanı yer almaktadır bu bilgilerin randevu gününde gerektiğinde beyan edilecek bilgiler ile aynı bilgiler olmalıdır.

Dördüncü aşama; Sigorta bilgileri alanıdır; İkamet için mutlaka ikamet sürelerini kapsayan bir özel sağlık sigortanızın olması gerekmektedir. Sigortanızı satın alırken mutlaka ikamet için geçerli yabancı sağlık sigortası konusunda yetkili acenteleri tercih etmeyi unutmayın. Aksi takdirde ikamet randevunuzu yasalara uygun ve doğru bir şekilde tamamlayamazsınız. Maalesef sigorta yetkilisi olmayan aracı kişiler tarafınca poliçe düzenlemesi randevu kayıt işlemlerinde poliçenizin geçersiz olduğu bilgisi ile karşılaşmanıza sebep olabilir.

Randevu alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise aslında ikamet sigortası satın alırken giriş yaptığınız bilgileridir. Randevu alırken sigorta bilgilerinizin doğru bir şekilde mutlaka sisteme tanımlanması gerekmektedir. Çoğu kişi maalesef randevu alırken sgk gibi zorunlu sigorta bilgisi istemeyen sigorta türlerini seçip bir sonraki adıma geçiş sağlamaktadır. Ancak bu durum randevu gününde sigorta türünün ve tarihlerinin hatalı olması nedeniyle birçok önemli hataya sebep vermektedir.

Bu nedenle randevu almadan önce mutlaka ikamet için yabancı sağlık sigortası satın alınmalıdır. Sigortayı satın alırken ise ilk başvurularda ikamet talep tarihini ile uzatma başvurularında ise ikamet uzatma tarihi ile aynı olmasına özen gösterilmesi gerekmedir.

Sigorta bilgilerinin randevu ekranına eklenirken birçok kişi hata yapmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken noktalar ise;

 

·      Sayfa Türkçe olmalı ve mutlaka Cep telefonunuzdan değil Bilgisayardan giriş yapılmalısınız.

·      Sigorta Türü: Özel Sağlık Sigortası seçmelisiniz.

·      Firma Adı: Satın aldığınız sigorta şirketini seçiniz.

·      Geçerlilik Tarihi: Poliçe Bitiş Tarihi

·      Poliçe No: ………. ' / ' işaretine kadar olan kısımdır.

·      Yenileme No: 0 ( sıfır )

·      Bu bilgileri yazdıktan sonra EKLE butonuna basıp ilerlemelisiniz.

 

Beşinci aşama; Kısa dönem beyan bilgileridir, bu adımda kırmızı ile işaretlenen tüm adımların eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Altıncı aşama ; Kısa Dönem İzin Bilgileri alanıdır bu adımda Türkiye’de kalış amacınıza uygun seçeneği seçmelisiniz eğitim ve yatırım amaçlı oturum izni başvurusunda bulunmuyorsanız eğer turizm amaçlı kalacaklar seçeneğini seçerek kalış nedeninizi belirtmelisiniz . Bu adımda talep edeceğiniz ikamet süreniz ve ikamet başlangıç tarihiniz sigorta ile aynı süreyi kapsayacak şekilde olmalıdır.

Türkiye ‘de kalış amacınıza uygun olan ikamet türlerine başvuru yapmadan önce devletimizin resmi web sitesi olan https://www.goc.gov.tr/ikamet-izni-cesitleri üzerinden incelemenizi tavsiye ederiz

Tüm bu adımlar sonrasında randevu talep kaydınızı oluşturarak göç idaresi tarafından size randevu tarihi ile bilgi gelmesini beklemeniz yeterli olacaktır, ayrıca E-randevu.goc.gov.tr randevu durumu

sorgulama dan ise randevularınızı takip edebilirsiniz.

E-ikametsigorta.com, ikamet için yabancı sağlık sigortası hizmeti sunan bir Online satın alma platformudur. https://randevu.goc.gov.tr/ sitesini ziyaret etmeden önce yabancı sağlık sigortası hizmetlerimiz için lütfen web sitemizin ana sayfasını ziyaret ediniz.

 

Saygılarımızla

E-İkamet Sigorta Ekibi

Web Sitesi: https://www.e-ikametsigorta.com/

İletişim: +90 212 355 89 89

WhatsApp: https://wa.me/905304682003

Adres: Nispetiye Mah. Gazi Güçnar Sok. No:4 Kat:4 Ofis No:10 Beşiktaş, İstanbul  


Tags : yabancı özel sağlık sigortası , özel sağlık sigortası yabancılar için, yabancılar için özel sağlık sigortası, ozel sigorta yabancilar için , yabancilar icin ozel saglik sigortasi fiyatlari , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2022 , yabancı özel sağlık sigortası fiyatları , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları , yabancılara özel sağlık sigortası fiyatları , yabancı uyruklu özel sağlık sigortası , allianz yabancı sağlık sigortası , aksigorta yabancılara özel sağlık sigortası , allianz vitamin 2e , allianz yabancı sağlık , allianz yabancı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler , elit yabancılar için özel sağlık sigortası , yabanci uyruklulara ozel saglik sigortasi , yabancilar icin ozel saglik sigortasi , yabancilar için özel sağlık sigortası fiyatları , yabancı uyruklu kişilere özel sağlık sigortası , yabancı uyruklular için özel sağlık sigortası , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2020 , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2021, randevu.goc.gov.tr/

  

 

En yeni blog yazıları için kaydolun ve en iyi teklifleri alın

Teşekkür Ederiz.
Seçiniz