E-randevu.goc.gov.tr Başvurusu İçin Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Geçerli mi?

Önemli Uyarı: Açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlı olup, güncel ve detaylı bilgilere e-ikamet.goc.gov.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

03/07/2024

Sayın Yabancı Sağlık Sigortası müşterilerimiz, Türkiye’de yaşayan yabancı misafirlerin hayatlarını kolaylaştırmak için sigorta ve ikamet süreçleri hakkında öğrendiğimiz yasal bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Web Sitemiz sadece Yabancı Sağlık Sigortası / İkamet İzin Sigortasını sunar. Bu amaç ile kurulmuştur. Bunun dışında hiçbir farklı sigorta ürünü yoktur. Sitemizde ve blog yazılarımız yer alan ikamet izin süreçleri ile ilgili tüm bilgiler kullanıcıları bilgilendirmek amaçlı olup sigortalılarımıza yardımcı olmak için tamamen ücretsiz olarak paylaşılmaktadır.

Bu blog yazımız ile Demir Sağlık ve Hayat Sigorta E-randevu.goc.gov.tr Başvurusu İçin Geçerli mi poliçesi hakkında bildiğimiz tüm bilgileri sizlerle paylaşmış olacağız.

Öncelikle Demir Sağlık ve Hayat Sigorta kimdir bundan bahsedeceğiz.

Demir Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş., 24 Temmuz 1996’da Alman denetim ve belgelendirme kuruluşu olan RWTÜV tarafından denetlenerek, ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi’ni alan ilk sigorta şirketi olmaya hak kazanmıştır.

Sigortacılığa farklı ve kaliteli bir hizmet boyutu getirerek örnek şirket olmak amacıyla kurulan Demir Sağlık ve Hayat, Türkiye’deki ISO 9001 Toplam Kalite Sertifikalı ilk sigorta şirketidir. Demir Hayat Sigorta A.Ş. olan unvanını 15.01.2019 tarihi itibariyle Demir Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş.olarak değiştirildiğini ilan etmiştir.

Sunduğu Ürün ve Hizmetler Nelerdir? bunları incelemek gerekir ise;

·   Özel Sağlık Sigortası

·   Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

·   Ferdi Kaza Sigortası

·   Yabancılar İçin Sağlık Sigortası

·   Acil Hastalık Sigortası

·   Hamilelik Sigortası

·   Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası

·   Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası

·   Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

·   Erasmus Sigortası

·   Incoming Sigortası

 

Peki Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Öncelikle göç idaresi tarafından belirlenen ‘’16/06/2021 tarih ve 2021/8 sayılı vize ve İkamet İzni taleplerinde yaptırılacak özel sağlık sigortalarına ilişkin genelgede belirlenen asgari teminat yapısına uygundur’’ İbaresi poliçelerinde yer almaktadır.

Öncelikle tüm ikamet sigortalarında içerik ve kapsamlar aynıdır değiştirilemez, yatarak tedavilerde anlaşmalı kurumlarda %100, ayakta tedavilerde ise yıllık 5.000 tl sadece %20 sini sigortalı ödemektedir. Poliçe başlangıç tarihi itibariyle eğer ki sigortalı acil ve hayati bir durum yaşar ise (kaza gibi beklenmedikler durumlar için geçerlidir) bu tarz bir durumda bekleme süresine tabi tutulmadan tedavi masrafları karşılanmaktadır.

Acil ve hayati durumların dışında, yatarak tedavilerde 9 ay bekleme süresi, ayakta tedavide ise 6 ay bekleme süresi vardır.

Tedavi içerik ve kapsamları ise aşağıdaki gibidir.

A-Yatarak Tedavi Masraflarınız 

• Hastane hizmetleri (ameliyat, ameliyathane, anestezi, ilaç, laboratuvar, vb.)

• Hastanede kalınan süre içerisinde oda, yatak, yemek masrafları

• Yatarak tedavi esnasında yapılan tüm tanı amaçlı biyokimya, mikrobiyoloji, patoloji tetkikleri, radyolojik inceleme ve görüntüleme

• Ameliyat sonrası fizik tedavi

• Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz

• 24 saatten kısa sureli tıbbi tedaviler (gözlem, müşahede)

• Bir kaza veya hastalık sonucunda uzuv kaybı olması halinde suni uzuv giderleri

• Yoğun bakım ünitelerindeki tedaviler

• Trafik kazası sonucu meydana gelen diş ve burun ile ilgili tedaviler

B-Ayakta Tedavi Masraflarınız 

• Doktor muayene

• Tanı amaçlı incelemeler

• İlaç

• Fizik tedavi

Ayakta tedavilerde yıllık 5.000 TL Kullanım Limiti vardır.

Anlaşmalı Hastanelerde sadece %20 ’sini sigortalı ödemektedir. Anlaşmasız Hastaneler de %40 Katılım Payı söz konusudur.

Ayakta tedavilerde bekleme süresi ilk 6 aydır.

Yatarak Tedavilerde Anlaşmalı Hastanelerde Limit yoktur. Anlaşmasız Hastanelerde %20 Katılım Payı ile Maksimum 50.000 TL yıllık Limit söz konusudur. Yatarak tedavilerde bekleme süresi ilk 9 aydır.

 

Peki Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Sigorta Yabancı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Anlaşmalı Hastane, Eczane, Polikliniklerin listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Demir Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş

Network :( Silver ÖSS)

Demir Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş : https://www.demirsaglik.com.tr/iletisim/anlasmali-kurumlar  

E-ikametsigorta.com, ikamet için yabancı sağlık sigortası hizmeti sunan bir Online satın alma platformudur. https://randevu.goc.gov.tr/ sitesini ziyaret etmeden önce yabancı sağlık sigortası hizmetlerimiz için lütfen web sitemizin ana sayfasını ziyaret ediniz.

 

Saygılarımızla

E-İkamet Sigorta Ekibi

Web Sitesi: https://www.e-ikametsigorta.com/

İletişim: +90 212 355 89 89

WhatsApp: https://wa.me/905304682003

Adres: Nispetiye Mah. Gazi Güçnar Sok. No:4 Kat:4 Ofis No:10 Beşiktaş, İstanbul  

 

Tags : yabancı özel sağlık sigortası , özel sağlık sigortası,yabancılar için, yabancılar için özel sağlık sigortası, ozel sigorta yabancilar için , yabancilar icin ozel saglik sigortasi fiyatlari , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2022 , yabancı özel sağlık sigortası fiyatları , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları , yabancılara özel sağlık ,sigortası fiyatları , yabancı uyruklu özel sağlık sigortası , allianz yabancı sağlık sigortası , aksigorta yabancılara özel sağlık sigortası , allianz vitamin 2e , allianz yabancı sağlık , allianz yabancı sağlık sigortası , anlaşmalı hastaneler , elit yabancılar için özel sağlık sigortası , yabanci uyruklulara ozel saglik sigortasi , yabancilar icin ozel saglik sigortasi , yabancilar için özel sağlık sigortası fiyatları , yabancı uyruklu kişilere özel sağlık sigortası , yabancı uyruklular için özel sağlık sigortası , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2020 , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2021, randevu.goc.gov.tr/

 

En yeni blog yazıları için kaydolun ve en iyi teklifleri alın

Teşekkür Ederiz.
Seçiniz