Yabancı Uyruklular Özel Sağlık Sigortası

Önemli Uyarı: Açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlı olup, güncel ve detaylı bilgilere e-ikamet.goc.gov.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

19/02/2024

Sayın Yabancı Sağlık Sigortası müşterilerimiz, Türkiye’de yaşayan yabancı misafirlerin hayatlarını kolaylaştırmak için sigorta ve ikamet süreçleri hakkında öğrendiğimiz yasal bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Web Sitemiz sadece Yabancı Sağlık Sigortası / İkamet İzin Sigortasını sunar. Bu amaç ile kurulmuştur. Bunun dışında hiçbir farklı sigorta ürünü yoktur. Sitemizde ve blog yazılarımız yer alan ikamet izin süreçleri ile ilgili tüm bilgiler kullanıcıları bilgilendirmek amaçlı olup sigortalılarımıza yardımcı olmak için tamamen ücretsiz olarak paylaşılmaktadır.

Bu hafta Yabancı Uyruklular Özel Sağlık Sigortası konusunu ele alacağız.

Türkiye’de minimum 1 yıl veya daha uzun süre ikamet edecek yabancı uyruklu bireylerin ikamet başvurularında bulunmaları için Yabancı Sağlık Sigortası yaptırmaları zorunludur. Bir başka deyimle, Türk vatandaşlığına sahip olmayan yabancıların, ikamet izni ya da oturma izni almak için satın aldıkları sağlık sigortasıdır. Bu kural Türkiye’de 11 Nisan 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Yabancı Sağlık Sigortasına sahip Yabancı bireyler, anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında gerçekleşen tanı ve tedavilerine ait sağlık masrafları, poliçede belirtilen teminat, limit, ödeme oranı ve istisnalara uygun olarak karşılanmaktadır.

Bu teminatlar tüm sigorta şirketlerinde aynıdır ve değiştirilemez. Bu poliçeler Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu gereğince kısa dönem ikamet izni başvurularında yaptırılması gereken, 10/05/2016 tarih ve 16 sayılı Vize ve İkamet İzni Taleplerinde Yaptırılacak Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge' de belirlenen asgari teminat yapısını (16/06/2021 tarihli ve 2021/8 sayılı genelge kapsamındaki değişiklikler ile) kapsayacak şekilde olmalıdır

En büyük avantajı normal özel sağlık sigortalarından daha uygun olduğu için ve yabancı misafirlerin Türkiye’de ikamet etmeleri için zorunlu olarak almaları gerektiği için normal sigortalara göre daha uygun fiyatlandırılmaktadır.

Poliçe Teminatlarını Sıralamak Gerekir İse; 

Yabancı Sağlık Sigortası Ayakta ve Yatarak Tedavi Teminatı olarak 2’e ayrılır.

1-Yatarak Tedavi Masraflarınız

•      Hastane hizmetleri (ameliyat, ameliyathane, anestezi, ilaç, laboratuvar, vb.)

•      Hastanede kalınan süre içerisinde oda, yatak, yemek masrafları

•      Yatarak tedavi esnasında yapılan tüm tanı amaçlı biyokimya, mikrobiyoloji, patoloji tetkikleri, radyolojik inceleme ve görüntüleme

•      Ameliyat sonrası fizik tedavi

•      Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz

•      24 saatten kısa sureli tıbbi tedaviler (gözlem, müşahede)

•      Bir kaza veya hastalık sonucunda uzuv kaybı olması halinde suni uzuv giderleri

•      Yoğun bakım ünitelerindeki tedaviler

•      Trafik kazası sonucu meydana gelen diş ve burun ile ilgili tedaviler

Tüm anlaşmalı sağlık kurumlarında Yatarak Tedavi Masrafları Limitsiz, anlaşmalı olmayan sağlık kurumlarında ise yıllık 50.000 TL limit ve %20 sigortalı katılım payı ile karşılanmaktadır.

Yatarak Tedavide ilk 9 ay ay bekleme süresi vardır.


2-Ayakta Tedavi Masraflarınız

•      Doktor muayene

•      Tanı amaçlı incelemeler

•      İlaç

•      Fizik tedavi

Ayakta tedavilerde yıllık 5.000 TL Kullanım Limiti vardır.

Anlaşmalı Hastanelerde sadece %20 ’sini sigortalı ödemektedir. Anlaşmasız Hastaneler de %40 Katılım Payı söz konusudur.

Ayakta Tedavide ilk 6 ay bekleme süresi bulunmaktadır.


E-ikametsigorta.com , Türkiye'nin İlk ve Lider Online Yabancı Sağlık Sigortası satın alma platformudur ve Sadece Yabancı Sağlık Sigortası / İkamet İzin Sigortası sunar. Bu amaç ile kurulmuştur.

Web sitemizdeki sigortalar, Tüm İkamet Başvuruları için geçerlidir. Sigortacılık dışında faaliyetimiz söz konusu değildir. Web sitemizdeki ikamet süreçleri hakkındaki tüm bilgiler, sigortalılarımızı bilgilendirme amaçlıdır.

E-ikametsigorta.com olarak sunduğumuz Yabancı Sağlık Sigortası içerik ve kapsamlarına ana sayfamızda yer alan https://www.eikametsigorta.com/content/health-insurance-for-foreigners link üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-ikametsigorta.com olarak sigorta satın alma süreçleri kadar sigortanızı satın alma sonrası süreçlerinizde de her zaman sizlere destek sağlamaktayız. Müşteri hizmetlerimiz 7 gün, 4 dilde sizlere hizmet vermekten mutluluk duyar.

Bilgi almak ve EN UYGUN fiyatlara sahip olmak için WhatsApp hattımıza yazmayı unutmayın

Saygılarımızla

E-İkametSigorta Ekibi

Web Sitesi: https://www.e-ikametsigorta.com/

İletişim: +90 212 355 89 89

WhatsApp: https://wa.me/905304682003

Adres: Nispetiye Mah. Gazi Güçnar Sok. No:4 Kat:4 Ofis No:10 Beşiktaş, İstanbul  

 

Tags : yabancı özel sağlık sigortası , özel sağlık sigortası yabancılar için, yabancılar için özel sağlık sigortası, ozel sigorta yabancilar için , yabancilar icin ozel saglik sigortasi fiyatlari , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2022 , yabancı özel sağlık sigortası fiyatları , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları , yabancılara özel sağlık sigortası fiyatları , yabancı uyruklu özel sağlık sigortası , allianz yabancı sağlık sigortası , aksigorta yabancılara özel sağlık sigortası , allianz vitamin 2e , allianz yabancı sağlık , allianz yabancı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler , elit yabancılar için özel sağlık sigortası , yabanci uyruklulara ozel saglik sigortasi , yabancilar icin ozel saglik sigortasi , yabancilar için özel sağlık sigortası fiyatları , yabancı uyruklu kişilere özel sağlık sigortası , yabancı uyruklular için özel sağlık sigortası , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2020 , yabancılar için özel sağlık sigortası fiyatları 2021
 

 

En yeni blog yazıları için kaydolun ve en iyi teklifleri alın

Teşekkür Ederiz.
Seçiniz