Yabancı Sağlık Sigotası Avantajları 2024

Önemli Uyarı: Açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlı olup, güncel ve detaylı bilgilere e-ikamet.goc.gov.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

20/05/2024

Sayın Yabancı Sağlık Sigortası müşterilerimiz, Türkiye’de yaşayan yabancı misafirlerin hayatlarını kolaylaştırmak için sigorta ve ikamet süreçleri hakkında öğrendiğimiz yasal bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Web Sitemiz sadece Yabancı Sağlık Sigortası / İkamet İzin Sigortasını sunar. Bu amaç ile kurulmuştur. Bunun dışında hiçbir farklı sigorta ürünü yoktur. Sitemizde ve blog yazılarımız yer alan ikamet izin süreçleri ile ilgili tüm bilgiler kullanıcıları bilgilendirmek amaçlı olup sigortalılarımıza yardımcı olmak için tamamen ücretsiz olarak paylaşılmaktadır.

Bu haftaki blog yazımız ile Yabancılar için Sağlık Sigortası AvantajlarıNelerdir? sizlerle paylaşmış olacağız.

Türkiye’de minimum 1 yıl veya daha uzun süre ikamet edecek yabancı uyruklu bireylerin ikamet başvurularında bulunmaları için Yabancı Sağlık Sigortası yaptırmaları zorunludur. Bir başka deyimle, Türk vatandaşlığına sahip olmayan yabancıların, ikamet izni ya da oturma izni almak için satın aldıkları sağlık sigortasıdır. Bu kural Türkiye’de 11 Nisan 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Yabancı Sağlık Sigortasına sahip Yabancı bireyler, anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında gerçekleşen tanı ve tedavilerine ait sağlık masrafları, poliçede belirtilen teminat, limit, ödeme oranı ve istisnalara uygun olarak karşılanmaktadır.

Bu teminatlar tüm sigorta şirketlerinde aynıdır ve değiştirilemez. Bu poliçeler Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu gereğince kısa dönem ikamet izni başvurularında yaptırılması gereken, 10/05/2016 tarih ve 16 sayılı Vize ve İkamet İzni Taleplerinde Yaptırılacak Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge' de belirlenen asgari teminat yapısını (16/06/2021 tarihli ve 2021/8 sayılı genelge kapsamındaki değişiklikler ile) kapsayacak şekilde olmalıdır


Yabancı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar ?

Yabancı Sağlık Sigortası Ayakta ve Yatarak Tedavi Teminatı olarak 2’e ayrılır.

1-Yatarak Tedavi Masraflarınız

•   Hastane hizmetleri (ameliyat, ameliyathane, anestezi, ilaç, laboratuvar, vb.)

•   Hastanede kalınan süre içerisinde oda, yatak, yemek masrafları

•   Yatarak tedavi esnasında yapılan tüm tanı amaçlı biyokimya, mikrobiyoloji, patoloji tetkikleri, radyolojik inceleme ve görüntüleme

•   Ameliyat sonrası fizik tedavi

•   Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz

•   24 saatten kısa sureli tıbbi tedaviler (gözlem, müşahede)

•   Bir kaza veya hastalık sonucunda uzuv kaybı olması halinde suni uzuv giderleri

•   Yoğun bakım ünitelerindeki tedaviler

•   Trafik kazası sonucu meydana gelen diş ve burun ile ilgili tedaviler

Tüm anlaşmalı sağlık kurumlarında Yatarak Tedavi Masrafları Limitsiz, anlaşmalı olmayan sağlık kurumlarında ise yıllık 50.000 TL limit ve %20 sigortalı katılım payı ile karşılanmaktadır.

Yatarak Tedavide ilk 9 ay ay bekleme süresi vardır.

2-Ayakta Tedavi Masraflarınız

•   Doktor muayene

•   Tanı amaçlı incelemeler

•   İlaç

•   Fizik tedavi

Ayakta tedavilerde yıllık 5.000 TL Kullanım Limiti vardır.

Anlaşmalı Hastanelerde sadece %20 ’sini sigortalı ödemektedir. Anlaşmasız Hastaneler de %40 Katılım Payı söz konusudur.

Ayakta Tedavide ilk 6 ay bekleme süresi bulunmaktadır.

Yabancı Sağlık Sigortası Zorunlu mudur ?

Türkiye’de ikamet başvurusu yapmak isteyen yabancılar, turistik vizeleri bittikten sonra Türkiye’den çıkış ve giriş yapmaksızın kalmaya devam edebilmek için yabancı sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancı konuklar için oturma izni için sağlık sigortası yaptırmak zorunluluktur. Ancak Yabancı birey, Türk vatandaşlığı dahil Çifte vatandaşlığa sahip ise bu şart aranmaz veya türk eş ile ve eşi sgk sahibi bireylerinde yabancı sağlık sigortası yaptırmaları zorunlu değildir.

Yabancı Sağlık Sigortası Avantajları Nedir ?

• Diğer özel sağlık sigortası ürünlerine göre daha uygun fiyatla düzenlenmesi

• 1 ve 2 yıllık seçeneklere uygun düzenlenmesi.

• 0-65 yaş arası bireylerde herhangi bir ek sürprim uygulanmadan düzenlenmesi.

• Acil ve hayati durumlarda hizmet vermesi.


Yabancı Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir ?

Türkiye'de turistik vize sonrasında yaşamak veya çalışmak isteyen yabancı uyruklu bireyler, yabancı sağlık sigorta yaptırabilirler. Yabancı sağlık sigortası yaptırmak ve sigorta başvuru koşulları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı sigorta şirketlerinde belirli bir yaşlara kısıt söz konusudur. Genel olarak 0-65 yaş arası yabancılara sağlık sigortası, standart olarak verilmektedir. 

Yabancı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı ?

Yabancı sağlık sigortalarında sigorta şirketlerinin genellikle belirlemiş olduğu yaş sınırı 65 yaştır, bazı sigorta şirketlerinde bu yaş sınırı 70 olarak belirlenmiştir. Göç idaresi ikamet başvurularında 18 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilere zorunlu olarak belirtmediği için bu yaş gruplarında satın alma kişilerin kendi insiyatifine kalmıştır.

Yabancı Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıldır ?

Hepsinin içerik ve kapsamları aynıdır sadece anlaşmalı kurumları farklıdır, bir de demir Sigorta’nın biz acentelerine sağladığı özel indirim hakkı mevcuttur. Özel indirimli fiyatlarımızı görmek için ana sayfada ki formu doldurmayı unutmayın.

Yabancı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır ?

E-ikametsigorta.com olarak, İkamet Sigortalarında Türkiye de Lider olan Ankara Sigorta,Türk Nippon Sigorta, Demir Sigorta ve Gulf Sigorta şirketlerinin Resmi Yetkili / Online - Dijital Satış noktasıdır. Web sitemiz sadece ikamet sigortaları için kuruldu ve Poliçelerimiz ikamet başvuruları için geçerlidir. İkamet sigortanızı, Web sitemizden ONLINE, 7 gün / 24 saat olarak 3 adımda hızlı ve çok kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.  

Web sitemizin 3 Adımı da şöyle; 

1. Adım; Doğum yılınıza göre Sigorta fiyatı görüyorsunuz. 

2. Adımda, Sigorta için gerekli bilgileri yani, Pasaport Numarası, Adınız Soyadınız, Adresiniz, Doğum Tarihinizi, kimse ile paylaşmak zorunda kalmadan, güvenle ve kolay bir şekilde siz dolduracaksınız.

3.Adım, yani Son aşama ise Ödeme Adımıdır, Tüm Yerli veya Yabancı Banka Kartları ile 3D Secure Sistemiyle ödemenizi güvenle tamamlayabilirsiniz veya eft / para transferi de seçebilirsiniz. Tercih tamamen size ait.

Tüm bu anlattığım adımlar, maksimum 3 dakikanızı alır. Ödeme yaptığınız anda, İkamet randevusunda ihtiyaç duyacağınız tüm bilgiler (poliçe numarası, yenileme numarası ve poliçe geçerlilik tarihi gibi tüm bilgileri ) orjinal ıslak imzalı ve KARE KODLU digital poliçeniz ile mail adresinize anında gelir ve sigortanızı ikamet başvurunuzda kullanabilirsiniz.

E-ikametsigorta.com olarak sigorta satın alma süreçleri kadar sigortanızı satın alma sonrası süreçlerinizde de her zaman sizlere destek sağlamaktayız. Müşteri hizmetlerimiz 7 gün, 4 dilde sizlere hizmet vermekten mutluluk duyar.

Bilgi almak ve EN UYGUN fiyatlara sahip olmak için WhatsApp hattımıza yazmayı unutmayın

Saygılarımızla

E-İkamet Sigorta Ekibi

Web Sitesi: https://www.e-ikametsigorta.com/

İletişim: +90 212 355 89 89

WhatsApp: https://wa.me/905304682003

Adres: Nispetiye Mah. Gazi Güçnar Sok. No:4 Kat:4 Ofis No:10 Beşiktaş, İstanbul  


Tags: en ucuz yabancı sağlık sigortası , en ucuz sağlık sigortası yabancılar , yabancılar için en ucuz sağlık sigortası , yabancılar için sağlık sigortası , yabancı sağlık sigortası fiyatları 2023, oturma izni için sağlık sigortası fiyatı 2022 , göç idaresi randevu , göç idaresi başkanlığı , goc idaresi , il göç idaresi , goc ikamet , goç idaresiEn yeni blog yazıları için kaydolun ve en iyi teklifleri alın

Teşekkür Ederiz.
Seçiniz