Yabancı Sağlık Sigortasında Dolandırıcılık - Dikkat

Önemli Uyarı: Açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlı olup, güncel ve detaylı bilgilere e-ikamet.goc.gov.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

28/08/2023

Sayın Yabancı Sağlık Sigortası müşterilerimiz, Türkiye’de yaşayan yabancı misafirlerin hayatlarını kolaylaştırmak için sigorta ve ikamet süreçleri hakkında öğrendiğimiz yasal bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Web Sitemiz sadece Yabancı Sağlık Sigortası / İkamet İzin Sigortasını sunar. Bu amaç ile kurulmuştur. Bunun dışında hiçbir farklı sigorta ürünü yoktur. Sitemizde ve blog yazılarımız yer alan ikamet izin süreçleri ile ilgili tüm bilgiler kullanıcıları bilgilendirmek amaçlı olup sigortalılarımıza yardımcı olmak için tamamen ücretsiz olarak paylaşılmaktadır.

Bu haftaki blog yazımız ile 15.08.2023 tarihi itibariyle güncellenen Yabancı Sağlık Sigortası fiyatları hakkında önemli bilgilendirmeleri sizlerle paylaşmış olacağız.

Son dönemde fiyatların artmasıyla birlikte yasal olmayan bir çok kurum tarafından çok düşük fiyatlarla poliçeler satılmaktadır. Bunlar sahte düzenlenen poliçeler olabileceği gibi, satın aldıktan bir süre sonra sizden habersiz poliçelerin iptal edilmesi gibi hileler de yapılabilmektedir. Bu ucuza satılan poliçeler ikamet süreçlerinizi tehlikeye atabilir. Poliçe satın aldığınız kurumların mutlaka yetkili sigorta acentesı olduğunu kontrol etmenizi öneririz. Sigorta firması olmayan yetkisiz kurumlar/kişiler ya da sosyal medya üzerinden teklif veren hesaplardan kaçınmanızı öneririz.

İkamet randevu / başvuru kaydını yaparken, aslında ikamet sigortanızı da sisteme kaydetmeniz zorunludur. Bazı danışmanlık şirketleri bu süreçleri sigortanızı eklemeden yaparak, hatalı başvuru yapmanızı, sonrasında ise mağdur olmanıza sebep verebilmektedirler. Aslında ikamet başvuru kaydınızı yapmanız eskisi kadar da zor değil aksine çok basit ve maksimum 10 dakikanızı almaktadır.

Yabancı sağlık sigortası, zorunlu olduğu için yaptırılmaktadır. Ancak detaylıca bakıldığında önceki yılların aksine artık oldukça avantajlı bir sigorta olup Türkiye'de yaşayacak tüm yabancılar için gerçekten önemli bir fırsattır.Türk vatandaşları benzer bir sağlık sigortasını 4-5 kat daha pahalıya alabilmektedir. Türkiye'de yaşayacak yabancılar, özel bir sigortası yok ise kesinlikle bu poliçeyi alıp devam ettirmeleri zamanla önemli avantajlar sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigortası Hakkında Önemli Noktalar

Kesinlikle ikamet sigortanızı satın alırken bir yetkili sigorta acentesinden satın almasınız. Bununu anlamak için satın aldığınız noktaya bunu lütfen sorun.. Sigorta Acentesi olmayan bir noktanın, Sigorta satışına aracılık yapması yasaktır. Satın aldığını yabancı sağlık sigortanızın geçerliliği ile ilerleyen günlerde sıkıntı yaşayabilirsiniz. 2021 yılında 125.000 adet sahte ikamet sigortası satıldı ve bu kişiler 2. yabancı sağlık sigortasını almak zorunda kaldılar.

Bunu anlamanın en kolay yolu, acente ünvanını öğrenip, ilgili sigorta şirketi genel müdürlüğünün web sitesinde acente listelerinden kontrol sağlayabilirsiniz. Ayrıca Yasalara göre, web sitelerinde Şirket Ticaret Ünvanı, Mersis No, Levha Kayıt No, Ticaret Sicil No paylaşılmadır. Bu bilgiler yok ise dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Örneğin ;

Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına göre, sigorta satışını sadece yetkilendirilmiş acenteler, brokerler, sigorta şirketleri yapabilmektedir. Bunun dışındaki danışmanlık şirketleri, bireylerin sigorta satış yapması kesinlikle yasaktır.

Yetkisiz Sigorta satışı yapan kişiler, büyük olasılık ile ilerleyen zamanlarda size ciddi sıkıntılar yaşatacaklar, bundan emin olabilirsiniz. Sigorta satışı sonrası hizmet almak, iptal/ iade süreçlerinde yalnız kalıp işlemlerinizi yaptıramayabilirsiniz.

İkamet için Sağlık Sigortanızı, digital bir noktadan satın almak istiyorsanız, şirketin yetkili olup olmadığını kesinlikle kontrol etmelisiniz, sonrasında Google Yorumlarına bakınız, Burada dikkat etmeniz gereken nokta, web sitesindeki sahte yorumlara değil, Google işletme hesabındaki gerçek bireylerin yorumlarını lütfen inceleyin, böyle bir Google İşletme Hesabı yok ise , bu işletmeden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de size sunulan fiyattır. Türkiye'deki tüm sigorta şirketlerinin ikamet için yabancı sağlık sigorta fiyatları minimum 1 yıllık 1950 TL den başlamaktadır. Bu fiyatın ciddi altında rakam veren noktalar genellikle yetkisiz ve acente yetkisi olmayan danışmanlık firmalarıdır. Bunun anlamanın en kolay yolu size verilen fiyatı alıp, ilgili sigorta şirketini arayıp öğrenenin..

Biraz daha ucuza sigorta almaya çalışarak, Deport gibi, ikamet başvurunuz reddi gibi riskleri kesinlikle almamanızı tavsiye ederiz.

Online sigorta satın alacaksanız, ilgili web sitesinin ETBİS sistemine kayıtlı olup olmadığına kesinlikle bakın. https://www.eticaret.gov.tr/ , devletin online hizmetlerin elektronik kayıt sistemi olarak düşünebilirsiniz. Bu kaydı olmayan web sitelerinden kesinlikle uzak durmanız tavsiye ediyoruz.

İkamet Sigortanızı satın alma yöntemlerinden bir tanesi de maalesef Whatsapp aracılığı ile yapılmaktadır. Bu yöntemde, yabancılar, pasaport veya ikamet kartlarını, aracılara gönderirler, manuel olarak yetkisiz kişiler sigorta oluşturmaya çalışırlar. ancak bu yöntem KVKK ya aykırı bir süreç olup, bunun ötesinde ilerleyen günlerde/yıllarda karşınıza çok büyük problemler yaratabilir. Bu bilgileriniz ile sizin adınıza şirketler açılması, kredi kartları oluşturulması, kredi çekilmesi vs.. Kesinlikle bu yöntemi tercih etmenizi tavsiye etmiyoruz.

Oturum izin Sigortanızı kesinlikle emin olduğunuz noktadan, ve sigorta şirketi standart fiyatlarını öğrenerek satın alınız. Bunu anlamak ve teyit etmek çok kolay..

ikamet sigortanızı satın alırken dikkat etmeni gereken bir noktada, poliçe başlangıç tarihiniz doğru olmasıdır. Bu yönde satın aldığınız nokta size doğru bilgileri sunabilmeli ve bu alanda tecrübeli olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde sigortanızın iptal edilip tekrar düzenlenmesi gerekmekte olup, ikamet süreçleriniz sekteye uğrayabilir.

E-ikametsigorta.com, hizmeti sunan bir online satın alma platformudur.. İkamet başvuru sürecinde, tüm bilgi ve tecrübelerimizi ücretsiz olmak kaydı ile sigortalılarımız ile paylaşıyoruz. Bu yönde google müşteri yorumlarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

E-ikametsigorta.com, Sadece ikamet için yabancı sağlık sigortası , Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, kanunlarına uygun Türkiye’nin ilk online web sitesidir. İkamet Sigortanızı güvenle satın alabilirsiniz.

İkamet sigortanızı, Web sitemizden ONLINE, 7 gün / 24 saat olarak 3 adımda hızlı ve çok kolay bir şekilde satın alabilir ve Anında Poliçenize / Poliçe Numaranıza ulaşabilirsiniz.

Web sitemiz zaten bu amaç için kurulmuştur ve sadece 1 sigorta ürünü bulunmaktadır. Bunu görmek için müşterilerimizin Google yorumlarına bakmanızı tavsiye diyoruz. Müşterilerimizin 1.300 üstünde yorumu var.

Web sitemizden sigortasını satın alan mutlu müşterilerimize, buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.e-ikametsigorta.com/media/

İkamet Sigortası Tedavi İçerik ve Kapsamları

A-Yatarak Tedavi Masrafları

• Hastane Hizmetleri, ( Ameliyat, Ameliyathane, Anestezi, İlaç, Laboratuvar, vb.)

• Hastanede kalınan süre içerisinde oda, yatak, yemek masrafları,

• Yatarak tedavi esnasında yapılan tüm tanı amaçlı biyokimya, mikrobiyoloji, patoloji tetkikleri, radyolojik inceleme ve görüntüleme

• Ameliyat sonrası fizik tedavi,

• Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz,

• 24 saatten kısa sureli tıbbi tedaviler ( gözlem, müşahede )

• Bir kaza veya hastalık sonucunda uzuv kaybı olması halinde suni uzuv giderleri,

• Yoğun bakım ünitelerindeki tedaviler,

B-Ayakta Tedavi Masrafları

• Doktor muayene,

• Tanı amaçlı incelemeler,

• İlaç,

• Fizik tedavisi,

Tüm Anlaşmalı Sağlık Kurumlarında, Ayakta Tedavi Masrafları yıllık 5.000 TL limit ve %20 sigortalı katılım payı,

Bekleme Süreleri: Ayakta tedavi teminatları için poliçe süresinin yarısı, yatarak tedavi teminatları için ise poliçe süresinin dörtte üçü kadardır.

Öneri ve görüşlerini bizlerle ( [email protected] ) paylaşmalarından mutluluk duyarız.

Saygılarımızla

E-İkamet Sigorta Ekibi

E-İkamet Sigorta Ekibi

Web Sitesi: https://www.e-ikametsigorta.com/

İletişim: +90 212 355 89 89

WhatsApp: wa.me/905304682003

Adres: Nispetiye Mah. Gazi Güçnar Sok. No:4 Kat:4 Ofis No:10 Beşiktaş, İstanbul  

Önemli Not; Bütün ikamet işlemlerinizi Türkiye Cumhuriyeti’nin resmî web sitesi olan https://e-ikamet.goc.gov.tr adresinden bizzat kendiniz gerçekleştirin. Üçüncü kişilerle ve aracılarla kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan sakınınız. İkamet başvurunuzu bu site dışında kesinlikle yapmayınız.                 

Ссылки:страхование проживания;иностранное медицинское страхование;страхование для иностранцев;медицинская страховка для вида на жительство в Турции;страхование проживания. страхование вида на жительство; Иностранное медицинское страхование; Страхование для иностранцев; Медицинская страховка для вида на жительство в Турции; Страхование проживания; страховка для внж в турции ;e-ikamet.goc.gov.tr ​​; медицинская страховка иностранца.: Insurance for Residence , Foreign Health Insurance; Insurance for Foreigners , Health insurance for residence permit in Turkey , Residence Insurance , страховка длявнж в турции , www.e-ikamet.goc.gov.tr , Foreigner Health Insurance , İkamet insurance , Yabancı Sağlık Sigortası , Yabancı Sigorta, Oturum İzin Sigorta , Göç İdaresi Sigorta , E-İkamet Başvuru Sigortası , İkamet Sağlık Sigortası , İkamet Sigorta , Turkish Citizenship , Ankara Sigorta , Türk Nippon Sigorta , Sompo Japan Sigorta , Arex Sigorta , Groupama Sigorta , Demir Sigorta , İkamet için Sigorta , İkamet Başvuru Sigortası , İkamet Sigortası, ikamet sigortası

En yeni blog yazıları için kaydolun ve en iyi teklifleri alın

Teşekkür Ederiz.
Seçiniz